NASZE FILMY - forma ewangelizacji:


Aby, zobaczyć aktualne zdjęcia grupowe z poszczególnych rekolekcji - kliknij tutaj

Zaproszenie na nasze rekolekcje...
Każdy, kto szuka Boga; ma wątpliwości; jest znudzony wiarą i brakuje odwagi, by coś zmienić. Wszystkich zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego ZACHEUSZ w Nowym Kawkowie (niedaleko Olsztyna). Ten DOM jest niesamowity, bo choć nie jest hotelem luksusowym to na brak obecności Boga w tym miejscu nie można narzekać. PAN dotyka serca tych, którzy pragną GO spotkać. Czasem trzeba, tak jak Zacheusz wejść wyżej, aby zobaczyć Boga. Trzeba podjąć trud, by postawić pierwszy krok. Dobrym początkiem są każde rekolekcje - więcej o nich możesz przeczytać na naszej stronie: www.zacheusz-oaza.pl

Wielkopostny OM - (20-22 marca 2015 roku)
Wielki Post jest czasem wyciszenia. Również Dom Rekolekcyjny ZACHEUSZ przygotował kilka rekolekcji, które miały za zadanie przygotować do radosnego świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa. W zabieganym świecie, jak cenne są chwile, kiedy możemy w ciszy serca spotkać Boga. Tylko, że trzeba podjąć trud i znaleźć swoją "pustynię" lub jak Zacheusz wejść na drzewo, aby w tym wyrzeczeniu i poświęceniu odkryć coś bardzo cennego. Zapraszamy na stronę: www.zacheusz-oaza.pl 

OM Szkoła Katolicka (Olsztyn) - Wielki Post 2015 
Uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. Świętej Rodziny w Olsztynie w dwóch turach (12-13 marca i 19-20 marca 2015) uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Dwa skupienia zostały zorganizowane w Ośrodku Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Nowym Kawkowie. Łącznie było nas 100 osób: uczniowie + nauczyciele + animatorzy. Pierwsza grupa gimnazjum przygotowując się do Sakramentu Bierzmowania, rozważała temat: "Jestem Katolem - czy to obciach?". Grupa z Liceum miała temat: "Niech nas nie dzieli, to co nas łączy".

Oaza Modlitwy dla dzieci. Nowe Kawkowo - Ferie 2015
Rekolekcje dla dzieci (klasy 0-4) odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Zacheusz w Nowym Kawkowie w dniach 23-28.01.2015 r. Udział wzięło 53 uczestników wraz z 14 osobową kadrą. Temat rekolekcji: Damy i rycerze Chrystusa. Moderatorem był ks. Radosław Gołębiewski. Każdego dnia dowiadywaliśmy się, w co należy uzbroić się, żeby stać się rycerzem lub damą Chrystusa oraz uczyliśmy się jak walczyć w obronie naszego Króla. 

OM Wielkopostny - dzieci klas V-VI (13-15 marca 2015 roku)
Wielkopostna Oaza Modlitwy dla dzieci (klasy 5-6) odbyła się w Domu Rekolekcyjnym Zacheusz w Nowym Kawkowie w dniach 13-15.03.2015r. Moderatorem był ks. Karol Misiewicz. 

OAZA MODLITWY (Gimnazjum) - termin: 27 stycznia - 1 lutego 2015 roku
Temat: "Wypłyń na głębię" - prowadzący: ks. Radosław Czerwiński

- Podczas tego OMu w ferie bardzo wiele się działo. Owocem pracy i integracji okrętów (grup dzielenia) są filmy poniżej zamieszczone. W pierwszej części chcemy w skrócie podsumować cały czas spędzony w Ośrodku Rekolekcyjnym "Zacheusz" w Nowym Kawkowie:
OM FERIE - gimnazjum (28 stycznia - 1 lutego 2015)

    W dniach od 28 stycznia do 1 lutego 2015 roku w Ośrodku Rekolekcyjnym "Zacheusz" w Nowym Kawkowie odbywała się Oaza Modlitwy, w której uczestniczyła młodzież gimnazjalna. Tematem tych rekolekcji było "Wypłyń na głębie". Ten czas zabierał wszystkich 50 marynarzy w przygodę, która nakierować miała na Wyspę NIEBO. Po szlaku trzeba było wykonać wiele zadań, przetrwać burzę i bunt na pokładzie, jednego dnia nie wiał wiatr. Wszystko to jednak przetrwaliśmy, ale choć rekolekcje się skończyły to wszyscy uczestnicy dalej są na szlaku do celu. Ahoj! Zapraszamy po więcej informacji: www.zacheusz-oaza.pl
KawkoWizja 2015 - W czasie wolnym uczestnicy mieli za zadanie stworzenie teledysku do radosnej piosenki. Ich praca została zaprezentowana podczas ostatniej nocy na tak zwanej "KawkoWizji", która parodiowała znany konkurs piosenki "Euro Wizji". W przygotowaniu widać wielkie zaangażowanie, radość wspólnego tworzenia i pełen profesjonalizm:-) Wielkie dzięki, za Wasz wkład w budowanie WSPÓLNOTY ZACHEUSZA. Aż chce się powiedzieć Waszym językiem: "Jesteście Mega!" - oto wynik konkursu:
I MIEJSCE ZA NAJRADOŚNIEJSZY TELEDYSK - grupa "Latający Holender" (Animator: Janek Fieducik)
TELEDYSK GRUPY "LATAJĄCY HOLENDER"

Jak ważna jest radość w życiu. Kiedy jej brak ciężko jest wstać z łóżka, a co dopiero godnie żyć. Pismo Święte nieraz mówi o konieczności radości: "To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna" (Ew. Jana 15,11), "Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!" (List do Filipian 4,4) i wiele innych. Gdzie szukać radości? "Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu" (Psalm 40,9). Bóg jest dawcą radości pełnej. Szukaj radości z nami 
I MIEJSCE ZA NAJLEPSZE KOSTIUMY - grupa "Jenny" (Animator: Tomasz Nowakowski)
TELEDYSK GRUPY "JENNY"

     Choć w teledysku mowa jest o "leniuchowaniu" to na rekolekcjach w Zacheuszu nikt się nie nudzi. W radości bycia razem dzielimy się swoimi talentami, odkrywamy nowe i tworzymy coś dobrego. Ważne, aby w naszym życiu mieć kogoś, kto sprawi, że nigdy nie będziemy się nudzić. Jak cenni są przyjaciele. Jezus także chce być naszym przyjacielem. Z Nim nigdy nie da się nudzić. 
I MIEJSCE Z SYNCHRONIZACJĘ GRUPOWĄ - grupa "Batory" (Animator: Rafał Kowalski)
TELEDYSK GRUPY "BATORY"
  Tłumaczenie refrenu z teledysku: "Mamy pracować, pracować i to wypracować.Będziemy robić to dobrze, słońce będzie świecić. Jeżeli pracujemy, pracujemy nie będziemy w to wątpić. Możemy jeszcze uratować lato, jeżeli wypracujemy to!" - praca nad własną duchowością umożliwiają rekolekcje w Zacheuszu. I już zapraszamy na rekolekcje wakacyjne.
I MIEJSCE ZA SZCZEGÓŁY FILMOWE - grupa "Titanic" (Animator: Julita Depczyńska)
TELEDYSK GRUPY "TITANIC"

     Podczas rekolekcji w Ośrodku Zacheusz (Nowe Kawkowo - Diecezja Warmińska) grupy przygotowywały interpretację znanych piosenek. W czasie wolnym grupa "Titanic" przygotowała film do piosenki "Nice" w wykonaniu zespołu Lemon. Ta pełna nadziei piosenka jest dla członków grupy czymś, co może podnieść na duchu. Jednak Wiara jeszcze bardziej potrafi dodać nam skrzydeł, zatem ukazane treści mają na celu kierować nasze myśli do naszego Stwórcy.
I MIEJSCE ZA WIERNOŚĆ ORYGINAŁU - grupa "Dar Pomorza" (Animator: Monika Kotlewska)
TELEDYSK GRUPY "DAR POMORZA"

   W tym teledysku widać wielką pracę grupy, której celem było odwzorowanie drobnych szczegółów. Szczególne zasługi i podziw wzbudziła Joanna, która jest wiśnią na tym torcie. Smutna piosenka może stać się refleksją do tego, czy w naszym życiu nie ma osób, które choć mieszkają ze sobą razem to nie mają czasu, by spotkać się w dialogu. Obyśmy umieli ze sobą rozmawiać!
I MIEJSCE ZA EFEKTY SPECJALNE - grupa "Santa Maria" (Animator: Weronika Drężek)
TELEDYSK GRUPY "SANTA MARIA"
     Piosenka z pięknej bajki, którą zapewne każdy zna:-) jest przykładem, jak ważne jest, by odnaleźć w sobie moc. Na rekolekcja w ZACHEUSZU próbujemy dojść do przekonania, że tą mocą jest BÓG, który nie tylko nas stworzył, ale także daje siłę, by w radości wykorzystać każdą chwilę naszego istnienia. Szukajmy Tego, który na nowo pomoże odnaleźć sens życia. Zapraszamy do ZACHEUSZA - www.zacheusz-oaza.pl
I MIEJSCE ZA UKŁAD TANECZNY - grupa "Czarna Perła" (Animator: Krzysztof Dzikowski)
TELEDYSK GRUPY "CZARNA PERŁA"
     Teledysk stworzony przez grupę chłopaków jest ciekawą interpretacją znanej i kultowe animacji, która zapadła pamięcią w naszych sercach. Tak, jak w jungli potrzeba wielu zdolności, aby przetrwać tak i w wierze potrzeba wielu umiejętności, by na ścieżkach życia nie utracić czegoś (a dokładniej KOGOŚ) cennego. Na rekolekcjach staraliśmy się, by nie być, jak "dzieci we mgle", ale by z jasnością iść do celu, jakim jest życie wieczne ze Stwórcą. 
Piosenka z pokazywanie - innym zadaniem grup było ułożenie układu do znanej piosenki religijnej. Popularne na rekolekcjach są piosenki, które nie tylko chętnie śpiewamy, ale również rękoma możemy pokazać. Pomaga to w modlitwie, gdzie to co jest w nas moża ukazać innym. Z początku niechętnie, może nieco zawstydzeni chcemy pokazywać treść piosenki, ale z czasem, gdy poznajemy Pana z radością, bez cienia lęku, co inni pomyślą chwalimy Boga tańcem. A oto wynik naszej pracy - zapraszamy do obejrzenia i nauczenia się naszych układów:
Piosenka 1: "AAA! Moje serce gra"
A A A! - Moje serce gra
U U U! - Bo Pan Jezus jest tu. (3 x)

Moje serce Panu gra
"rock'and'rolla", raz i dwa
Podskakuję sobie w takt.
Bożą radość w sercu mam.
W moim sercu mieszka Pan.
Już nie jestem w życiu sam.
Piosenka 2: "Do Ciebie Boże, rączki podnoszę"
Do Ciebie, Boże, rączki podnoszę,
o zdrowie taty i mamy proszę
i proszę także, niech mnie od złego
na każdym kroku aniołki strzegą /x2

Grzeczne dziecko, gdy wstaje nie woła o śniadanie,
ale rączki umyje, buzie, uszy i szyję
i ucieszy się pięknie, do modlitwy uklęknie,
trzyma rączki złożone,i na żadną się stronę
nie ogląda, nie kręci, bo ma zawsze w pamięci,
że Pan Jezus jest wszędzie, z dzieci cieszyć się będzie!
Piosenka 3: "Wstań i idź, Pan Cię wzywa"
Serce, które usłyszy i przyjmie Słowo Pana,
Serce, które pozwoli, żeby On ocalił je,
Serce, które się nie cofnie  przed Miłością, co wyzwala,
Pozna radość, dotknie pełni, odnowi się.

Ref. Wstań i idź! Pan cię wzywa,
Jego miłość przynagla wciąż.
Tam gdzie ludzkich serc miliony,
Samotnych, pogubionych,
Zabierz radość, którą z Ducha w sobie masz.

Głoś i czyń! Lęk swój odrzuć. Źródło tryska - zanurz się w Nim.
Nie ustawaj, żyj w nadziei. Dobro mnożysz, gdy dzielisz je.
Niech świat cały pozna radość, w której trwasz,
Radość przemienionych serc. 
Piosenka 4: "Stoję dziś, moje serce..."
Stoję dziś, moje serce, ręce tak wyciągam
W podziwie dla Tego, który wszystko wie
Stoję dziś, moja duszę Panie Tobie składam
Ja chcę być jak Ty
Piosenka 5: "Tak, tak Panie, Ty wiesz, że mnie kochasz..."
Zawołał Pan o świcie nad jeziorem
rybaków, którzy zarzucali sieci:
„Z jakim połowem wracacie do domu
po pracy na łodzi tej nocy?”

Ref.: Tak, tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!
Tak, tak, Panie, przecież Ty to wiesz!
Piosenka 6: "Twoja Miłość jest, jak wielkie morze..."
Twoja miłość jest
jak wielkie morze
Przyjdź, utul mnie, Panie mój 
Piosenka 7: "Nadszedł już czas, by obudzić się"
Nadszedł już czas, by obudzić się
Nowy świat czeka nas
Jezus już woła nie spóźnij się
Teraz jest właśnie czas
Podczas tych rekolekcji ewangelizacyjnych bardzo wiele się działo. Jest wiele chwil, które zapadły w naszej pamięci: rozważania o miłości, bunt na pokładzie, Sąd Boży, Czyściec, Nabożeństwo Światła i ciemności, odwiedzinyn naszych wspaniałych gości, wyznanie Jezusa, jako Pana i Zbawiciela, Wspólna zabawa i wiele innych, których nie sposób wyliczyć.
OM GIMNAZJALNY W FERIE 2015 - part 2
     Bardzo wiele materiału filmowego zostało nagrane podczas tych rekolekcji, a w filmie można ująć jedynie kilka momentów. Każdy taki film powstaje, aby na dłużej te wspaniałe chwile zostały nam w pamięci. Jednocześnie każdy taki film jest zaproszeniem właśnie CIEBIE, abyś do nas przyjechał i poczuł tę niezwykłą atmosferę, jaka panuje w Ruchu Światło-Życia, a co ważniejsze, abyś spotkał Boga w swoim życiu. To ON daje nam więcej, niż potrzebujemy.

OAZA MODLITWY SYLWESTROWEJ 2014

    Oaza Noworoczna, czyli Oaza Modlitwy z zabawą Sylwestrową trwającą aż do białego rana. Już jak na tradycję przysłało, Sylwester odbywa się w naszym ośrodku rekolekcyjnym w Nowym Kawkowie, a nasz refektarz zamienia się na noc sylwestrową w parkiet pełen muzyki i tańca. Dni skupienia poprowadził ks. Tomasz Łojek, a animowaniem zabawy zajęła się Julita Depczyńska. Wszystko oczywiście w Duchu Nowej Kultury, by nowy rok móc zacząć z Chrystusem! Zapraszamy wszystkich do naszego Ośrodka Rekolekcyjnego ZACHEUSZ położonego w Nowym Kawkowie (Archidiecezja Warmińska). Więcej informacji na naszej stronie: www.zacheusz-oaza.pl
SCENY BIBLIJNE - cz. 1-4 (Twórczość OMu Bierzmowanych)

     Każdy pewnie chciałby się bawić z Jezusem i Maryją na weselu w Kanie, mieć wystarczająco oliwy, aby nie ominęło spotkanie z ukochaną osobą. Ile osób chciałoby usłyszeć "BŁOGOSŁAWIONY/-A", a co do MIŁOSIERDZIA to każdy może doświadczyć otwartych ramion OJCA, który przebacza.

     Podczas Oazy Modlitwy (Ruch Światło-Życie - Warmia), uczestnicy (Kandydaci do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej) prezentowali pracę w grupach: interpretację wybranych scen biblijnych. Młodzież w ciekawy i zaskakujący sposób podeszła do zadania. 

BÓG ZAPŁAĆ (cover) - ofiara adwentowa

     Jedną z czynności, które sprawiają, że darowana jest nam kara w czyśćcu jest poniesiona przez nas ofiara. Większości jałmużna kojarzy się raczej tylko z okresem Wielkiego Postu. Jadnak w każdym czasie możemy komuś pomóc. Podczas OMu Bierzmowanych, uczestnicy Rekolekcji w tak radosny sposób podkreślają, jak cenna może być pomoc innym. Może do znudzenia słyszymy "Bóg zapłać", ale to nie jest jakieś tam wyrażenie - to wielka prawa, gdyż Bóg wielokrotnie więcej nam za dobro odpłaca.

IDZIE MÓJ PAN (cover) - z pokazywaniem

      Znana pieśń religijna, którą można również pokazać. W takiej wersji muzycznej i wizualnej, pieśń "Idzie mój Pan" nabiera dla młodych nowego znaczenia. Cała choreografia i styl został wymyślony na OMie Bierzmowanych w Nowym Kawkowie (Archidiecezja Warmińska). Pozdrawiamy serdecznie wszystkich śpiewających, grających i tańczą-cych!!! 

OM BIERZMOWANYCH - BierzmOaza

     W dniach od 12 do 14 grudnia 2014 roku, podczas OAZY MODLITWY kandydaci do Bierzmowania zebrali się, by modlić się i radośnie tworzyć WSPÓLNOTĘ WIARY. Dom Rekolekcyjny Zacheusz, zaprasza każdego, kto chce zbliżyć się do Boga. Tutaj poznasz ciekawych ludzi, którzy mają podobne cele i wartości. Zapraszamy: www.zacheusz-oaza.pl

PIERWSZY FILM...

      Pierwszy nasz film ukazuje, jak ważny jest dla nas Ośrodek Rekolekcyjny w Nowym Kawkowie. Film powstał, by w różnych szkołach promować Ruch Światło-Życie Archidiecezji Warmińskiej. W filmie usłyszymy: "Wyobraźcie sobie, że jest na Ziemi Warmińskiej taki dom. Jest pod wezwaniem ZACHEUSZA. Zacheusz to jest TEN, który nie spodziewał się dużo, chciał tylko zobaczyć PANA JEZUSA - a otrzymał tak wiele! I w tym domu, kto przyjedzie to otrzyma więcej niż się spodziewa. Jest to RUCH, dom Ruchu Światło-Życie, tzw. OAZY w skrócie. Do którego przyjeżdża młodzież, dzieci i dorośli. Niekiedy razem, niekiedy oddzielnie. Bawią się świetnie, modlą się wspaniale, poszukują tego swojego JA, którego nie mogą znaleźć tam, gdzie się znajdują: w szkole, na ulicach, a nawet w domu. A tutaj znajdują te najgorętsze pragnienia serca, których nawet nie mogą nazwać. To właśnie tu znajdują! Ten dom jest tylko dla nich. Animatorzy posługują bez pieniędzy - jest to diakonia. Jeżeli chcecie to przyjeżdżajcie" (Ciocia Ela)

ZACHEUSZ - EWANGELIZUJE...

     "Wyobraźcie sobie, że jest na Ziemi Warmińskiej taki dom. Jest pod wezwaniem ZACHEUSZA. Zacheusz to jest TEN, który nie spodziewał się dużo, chciał tylko zobaczyć PANA JEZUSA - a otrzymał tak wiele! I w tym domu, kto przyjedzie to otrzyma więcej niż się spodziewa. Jest to RUCH, dom Ruchu Światło-Życie, tzw. OAZY w skrócie. Do którego przyjeżdża młodzież, dzieci i dorośli. Niekiedy razem, niekiedy oddzielnie. Bawią się świetnie, modlą się wspaniale, poszukują tego swojego JA, którego nie mogą znaleźć tam, gdzie się znajdują: w szkole, na ulicach, a nawet w domu. A tutaj znajdują te najgorętsze pragnienia serca, których nawet nie mogą nazwać. To właśnie tu znajdują! Ten dom jest tylko dla nich. Animatorzy posługują bez pieniędzy - jest to diakonia. Jeżeli chcecie to przyjeżdżajcie" (Ruch Światło-Życie Warmia - Nowe Kawkowo)

OM ANDRZEJKOWY 2014...

     W dniach od 28 do 30 listopada 2014 roku, podczas OAZY MODLITWY wspólnie młodzi z Warmii zebrali się, by modlić się i radośnie świętować Nowy Rok Kościelny i Andrzejki. Dom Rekolekcyjny Zacheusz, zaprasza każdego, kto chce zbliżyć się do Boga. Tutaj poznasz ciekawych ludzi, którzy mają podobne cele i wartości.

CENTRUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

     Film pokazuje, jak ważne miejsce dla wszystkich tworzących Wspólnotę Ruchu Światło-Życie, zajmuje Krościenko. Centrum Oazy, Kopia Górka, grób Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego - wszystko to robi niesamowite wrażenie. Ponieważ z Warmii daleko do Krościenka, zachęcając, by tam pojechać prezentujemy film o tym miejscu - zapis naszego wyjazdu. Gorąco polecamy - Ruch Światło-Życie Warmia!

HARLEM SHAKE - ZACHEUSZ

     Bardzo byśmy chcieli dotrzec do młodych, którzy nie czują obecności Boga. Chcemy pokazać, że przez doświadczenie Wspólnoty żywej wiary możemy pomóc w spotkaniu i usłyszeniu Boga. Radość, jedność, wiara to coś, co przyciąga do "Zacheusza".

Zacheusz - Ośrodek Rekolekcyjny na Warmii (Nowe Kawkowo - ok. 15 km od Olsztyna), gdzie wraz z formacją budujemy dziecięcą i młodzieżową WSPÓLNOTĘ Ruchu Światło-Życie. Przyjedź! Zobacz! Przekonaj się! Spróbuj przyjechać tylko raz, a...

FILM EWANGELIZACYJNY (REKOLEKCJE NA WARMII)

     Film o przesłaniu ewangelizacyjnym, gdzie ukazana jest ogromna Miłość Boga - "albowiem, tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne".

Kreator stron internetowych - przetestuj